| | Niedziela - Zamknięte

Inteligentny Dom

Firma Celtron od wielu lat projektuje i wykonuje inteligentne instalacje, których funkcjonowanie polega na zintegrowaniu instalacji takich jak monitoring, rolety, bramy, oświetlenie czy system grzewczy w jeden spójny system. Firma oferuje szereg usług i rozwiązań, takich jak inteligentny dom, oparty na systemach firmy Nexwell i Ampio. Rozbudowany system alarmowy i automatyka domowa sterująca ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem i wszelkimi urządzeniami w infrastrukturze domu, to rozwiązanie które zapewni użytkownikom komfort i bezpieczeństwo.

Zarządzanie poszczególnymi instalacjami technicznymi za pośrednictwem układów sterowania elektronicznego, nie jest nowym pomysłem projektantów domów. Niemniej wszystkie funkcjonalności mieszczące się w ramach tak zwanego "inteligentnego domu" stale się rozszerzają.

Systemy Nexwell

Inteligentny dom w systemie Nexwell opiera się w głównej mierze na dwóch podsystemach - alarmowym i technicznym. Zadaniem pierwszego z nich jest zabezpieczenie wnętrza domu przed ingerencją osób trzecich. Z kolei drugi podsystem jest odpowiedzialny za zarządzanie poszczególnymi instalacjami technicznymi w oparciu o czynniki zewnętrzne.

W systemach Nexwell stawia się głównie na liczbę obsługiwanych instalacji technicznych a nie na liczbę obsługiwanych przez nie funkcjonalności. Dlatego też cena tych systemów jest zależna głownie od liczby obsługiwanych instalacji technicznych.

Systemy Ampio

Inteligentne instalacje realizowane przez firmę Ampio koncentrują się głównie na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest automatyka domowa, która jest tak skonstruowana, że nadaje się do zainstalowania w każdym domu. Drugim filarem polityki Ampio jest wdrożenie technologii mobilnej, za pomocą której można w sposób wygodny sterować poszczególnymi podsystemami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki oparciu technologii inteligentnego domu o standardy sieciowe, możliwe jest sterowanie poszczególnymi jego parametrami również z bardzo daleka (np z podróży).

Automatyka domowa realizowana przez Ampio ma charakter multiplatformowy. Oznacza to, że może ona być sterowana z różnych urządzeń - zarówno mobilnych jak i stacjonarnych.

Call Now Button